Papier toaletowy

Sprawdź – Zapisz – Prześlij – Przetwórz – Użyj ponownie

40.000 rolek papieru, 5 procesów razem 200.000 automatycznych transakcji RIFD

Podatny na popełnienie błędów proces wykorzystania kodów kreskowych został zaktualizowany. Zastosowano technologię RFID w pięciu kluczowych etapach procesów intarlogistycznych, zapewniając pełną przejrzystość w magazynie.

Korzyści

  • Dokładne stany magazynowe
  • Mniej błędów ludzkich
  • Znacząca poprawa jakości danych

Wymagania klienta

Fabryki SCA produkują wyroby papierowe z pulpy, a następnie przerabiają je w tej samej fabryce na m.in. papier toaletowy czy ręczniki papierowe. Oznacza to, że na terenie fabryki znajduje się zapas tysięcy nawiniętych bel papieru, a każda z nich waży 2,5 tony. Składowane materiały nie były włączone do Systemu Zarządzania Magazynowego (Warehouse Management System, WMS). Sytuacja ta prowadziła do wielu błędów przy ręcznie prowadzonej księgowości. Zużycie materiałów wprowadzano do systemu MES (Manufacturing Execution System) za pomocą systemu kodów kresowych podatnych na błędy ludzkie. SCA postawiła sobie za cel usprawnić kontrolę nad przemieszczaniem materiałów oraz precyzyjnie określić wielkości buforu w wewnętrznych procesach.


Forklift_at_SCA_factory

Rozwiązanie Turck Vilant Systems

SCA, w swojej fabryce w Le Theil we Francji, postanowiła zmienić proces zarządzania logistyką wewnętrzną, począwszy od momentu wytworzenia bel z papierem, przy jednoczesnym zautomatyzowaniu procesów magazynowych w oparciu o technologię RFID. SAP WMS został wybrany jako nadrzędny system WMS, a Vilant dostarczył infrastrukturę RFID. System został oparty na etykietach RFID UHF Gen2, które są zintegrowane z kartonowymi rdzeniami wielokrotnego użytku. Kody produktu oraz przedmiotu są zapisywane przez maszynę papierniczą na etykiecie RFID. Transport materiałów pomiędzy kolejnymi stanowiskami na produkcji śledzony jest za pomocą wózków widłowych z funkcją RFID. Identyfikują one zarówno bele papieru jak miejsce magazynowania na podstawie etykiet podłogowych.

Adaptacja maszyn i punktów cięcia z czytnikami RFID pozwoliła na przydzielanie bel papieru do konkretnych linii produkcyjnych oraz umożliwia śledzić ich dokładne zużycie. Wszystkie operacje RFID są zintegrowane z systemami MES i SAP WMS firmy SCA.

Rozwiązania RIFD zawierają:

  • Stacje czytające Vilant RFID są zarządzane przez aplikację Vilant Engine
  • Czytniki Vilant RFID dla wózków widłowych z panelami dotykowymi są zarządzane przez aplikacje Vilant Client
  • Czytniki blokowania i oznaczeń na podłodze

Podsumowanie

  • Co roku 40 000 bel z papierem jest przetwarzanych w pięcioetapowym procesie, w efekcie 200 000 operacji w systemie MES/WMS zostało zautomatyzowanych przy pomocy technologii RFID.
  • 2. Wyeliminowano z procesu manualne operacje relokacji materiału.
  • 3. Nastąpił znaczący wzrost jakości zebranych danych o dostępności materiałów oraz o ich zużyciu.

SCA

SCA jest wiodącym dostawcą produktów higieny osobistej, produktów z papieru i produktów z drewna. Artykuły są dostępne w około 100 krajach pod wieloma markami, wliczając światowych liderów jak TENA czy Tork oraz lokalne marki jak Lotus, Libresse, Tempo czy Libero. Jako największy prywatny właściciel lasu w Europie, SCA kładzie znaczący nacisk na zrównoważoną gospodarkę leśną. Grupa zatrudnia około 36 000 pracowników, a sprzedaż w 2012 r. wyniosła 85 mld SEK (9,8 mld EUR).

kontakt

Masz pytania? Doradzimy Ci!

+48 77 443 48 19 info@turckvilant.pl

Turck sp. z o.o.

+48 77 443 48 19
+48 660 415 777
INFO@TURCKVILANT.PL

ul. Wrocławska 115
PL 45-836 Opole