Teren budowy

Śledzenie strategicznych dostaw

Zautomatyzowany proces dostaw z wykorzystaniem technologii RFID

Kluczowe znaczenie dla zachowania ciągłości produkcji mają informacje w czasie rzeczywistym o statusie transportu przy dostawach surowców.

Korzyści

  • Śledzenie w czasie rzeczywistym przychodzących dostaw
  • Eliminacja pomyłek w transporcie
  • Komunikaty o opóźnionych dostawach
  • Dokładne stany magazynowe

Wymagania klienta

Sandvik, w sektorze budowlanym jest w stanie realizować właściwie każdy rodzaj powierzonych zadań, w tym min. wydobycia odkrywkowe, budowa tuneli, wykopy, rozbiórki, budowanie dróg, recykling i inżynieria lądowa. Sandvik posiada szeroki asortyment produktów obejmujący: narzędzia do obróbki kamienia, platformy wiertnicze, młoty, urządzenia do transportu materiałów sypkich oraz maszyny do kruszenia i przesiewania. Przy produkcji tych wyrobów Sandvik korzysta z usług dziesiątek dostawców surowców z całego kraju.

Wymagania stawiane przez firmę Sandvik to: posiadanie przejrzystych informacji oraz możliwość kontroli nad procesami przychodzącymi, w tym zamówienia i transport towarów od dostawców. Ponieważ dostawy surowce mają kluczowe znaczenie dla ciągłości produkcji, firma potrzebowała informacji w czasie rzeczywistym na temat statusu wysyłek i zamówionych towarów, w tym informacji o opóźnieniu. Wcześniej statusy przesyłek były w wielu przypadkach zbierane po terminie, często jak przesyłka była już opóźniona. Ponadto ręczne wprowadzanie informacji do systemu było zbyt wolne, podatne na błędy i trudne do śledzenia.

Rozwiązanie Turck Vilant Systems

Rozwiązanie RFID firmy Vilant zostało zintegrowane z systemem ERP V10 firmy Sandvik. Do każdego zamówienia system tworzy wysyłkową etykietę RFID, która jest dołączona do transportowanego towaru. Przesyłki są automatycznie rejestrowane jak tylko wjadą na teren fabryki Sandvik. Gdy towar dotrze od dostawcy do fabryki Sandvik, przechodzi przez bramkę RFID, która odczytuje informacje na etykiecie RFID i automatycznie przekazuje je do systemu ERP za pośrednictwem oprogramowania RFID firmy Vilant. W czasie rzeczywistym zamówienie jest realizowane ze 100% dokładnością, nie ma potrzeby ręcznego wpisywania numerów zamówień ani skanowania kodów kreskowych. W efekcie znane są na bieżąco dokładne stany magazynowe, ograniczone zostają przerwy w produkcji i nie ma potrzeby utrzymywania wysokich stanów magazynowych.

RFID brama
RFID gate at Sandvik

Sprzęt:
• Drukarki RFID w obiektach dostawców;
• Vilant RFID Inteligentne Bramy wbudowane w bramy przyjmujące dostawy;
• Ręczne urządzenie RFID dla przesyłek, które nie przechodzą przez bramy dla dostaw;
• Etykiety RFID w obiektach dostawców.


Oprogramowanie:
• Vilant RFID Server;
• Vilant RFID Client.

sandvik

Sandvik to zaawansowana technologicznie grupa inżynieryjna działająca w ponad 130 krajach, której roczna sprzedaż wynosi ponad 11 miliardów euro. Grupa Sandvik prowadzi działalność w górnictwie, technologii obróbki, technologii materiałowej oraz w budownictwie, odpowiadając za badania i rozwój, produkcję i sprzedaż swoich produktów.

W Finlandii Sandvik posiada trzy fabryki, w których produkowane są rozwiązania dla górnictwa oraz budownictwa takich jak: wiercenie i cięcie w skale, kruszenie kamienia, a także załadunek i transport materiałów.

kontakt

Masz pytania? Doradzimy Ci!

+48 77 443 48 19 info@turckvilant.pl

Turck sp. z o.o.

+48 77 443 48 19
+48 660 415 777
INFO@TURCKVILANT.PL

ul. Wrocławska 115
PL 45-836 Opole