Fabryka

Pump up the volume

Automatyzacja fabryki spowodowała
wzrost wydajności o 60%

Kluczowym elementem, w zapewnieniu prawidłowego przepływu komponentów jest technologia RFID, która jest wykorzystywana zarówno, w logistyce zaopatrzenia, jak również, w logistyce dostaw. Kiedy do fabryki wjeżdża transport, czytniki RFID rejestrują każdą dostarczoną sztukę, a system SAP błyskawicznie podaje potrzebne informacje.

Korzyści

  • Wzrost wydajności o 60%
  • Wzrost robotyzacji 20+
  • Wolny od błędów proces załadunku 
  • Przepływ komponentów odbywa się bez zakłóceń

Początek

W 2011 roku, fabryki Breaker i Switch, zlokalizowane, w miejscowości Vaasa, w Finlandii, wyprodukowały, w przybliżeniu 80% wszystkich produktów ABB z tej branży. Zarząd ABB Group podjął wtedy kluczową decyzję o zwiększeniu wydajności fabryki. 

To oznaczało jedno: AUTOMATYZACJA. Opracowano trzyletni plan inwestycyjny i wprowadzono go w życie. 

Rozwiązanie Turck Vilant Systems

Kluczowym elementem w zapewnieniu prawidłowego przepływu komponentów był wybór technologii RFID, którą można wykorzystywać zarówno w logistyce zaopatrzenia, jak również w logistyce dostaw. Kiedy do fabryki wjeżdża transport, czytniki RFID rejestrują każdą dostarczoną sztukę, a system SAP błyskawicznie podaje potrzebne informacje.

ABB jest przygotowane aby dostarczyć zamówienie do klienta, kontrolując i monitorując każdą jednostkę transportową za pomocą RFID. System SAP wykorzystywany w przedsiębiorstwie przygotowuje dokumenty, a następnie całe dedykowane zamówienie zostaje przekierowane do obszaru załadunku i tam zapakowane na samochody dostawcze. Proces załadunku jest monitorowany i weryfikowany przy udziale RFID, co gwarantuje jego bezbłędną realizację. 

Obecnie fabryka jest prawie całkowicie zautomatyzowana, posiada 20 robotów, zautomatyzowane wózki widłowe oraz bezawaryjny przepływ materiałów. W efekcie końcowym wydajność fabryki wzrosła o 60%.  

abb
ABB światowy lider

ABB jest jednym ze światowych liderów, w obszarze energetyki oraz automatyki, z siedzibami w ponad 100 krajach. Model biznesowy spółki zakłada podział działalności, w czterech dywizjach: produkty i systemy elektryfikacji, robotyka i systemy napędowe, automatyka przemysłowa oraz produkty i systemy energetyki. ABB dąży do bycia liderem, w dziedzinie cyfryzacji wyposażenia przemysłowego i systemów. Obsługuje ponad 70 milionów połączonych urządzeń.

kontakt

Masz pytania? Doradzimy Ci!

+48 77 443 48 19 info@turckvilant.pl

Turck sp. z o.o.

+48 77 443 48 19
+48 660 415 777
INFO@TURCKVILANT.PL

ul. Wrocławska 115
PL 45-836 Opole