Sixt

Koła w ruch

Ponad 150 000 wynajmowanych samochodów rocznie korzysta z technologii RFID

RFID pomaga usprawnić proces wypożyczania, natychmiast informując o dostępności i lokalizacji pojazdu.

Korzyści

  • Śledzony na bieżąco status wypożyczonego pojazdu.
  • Dokładny czas zwrotu samochodu
  • Szybszy proces wynajmowania i zwrotu
  • Mniejsze kolejki oczekujących

Wymagania klienta

Cykl zarządzania wynajmowanymi samochodami jest skomplikowany. Na największych lotniskach wypożyczalnie udostępniają dziennie ponad 600 samochodów z floty liczącej 2500 pojazdów. Najwygodniejszym sposobem śledzenia pozycji pojazdu, jego zwrotu oraz czasu wynajmu, jest śledzenie położenia kluczy do samochodu. Na klucze można spojrzeć jak na kartę Kanban dla samochodów. Po pilotażowym programie wykorzystującym technologię HF do śledzenia kluczy, firma Sixt zdecydowała się na wdrożenie rozwiązania UHF Gen2 RFID.

Rozwiązanie Turck Vilant Systems

Vilant wdrożył system UHF RFID w celu udoskonalenia lokalizacji kluczy. Rozwiązanie zostało oparte o technologię RFID zintegrowaną ze stanowiskiem wynajmu samochodów Sixt, pomagając pracownikom przyspieszyć proces wynajmu auta. Pracownik nie musi obecnie szukać kluczy, wszystkie informacje o ich lokalizacji ma dokładnie przedstawione w aplikacji.

Wszystkie piloty do wynajmowanych pojazdów zostały wyposażone w etykiety UHF RFID. Sixt w ciągu roku wyposażył w etykiety UHF RFID ponad 150 000 pilotów do aut w dziesięciu krajach na świecie.

100 stanowisk wypożyczalni Sixt, zlokalizowanych w najbardziej ruchliwych miejscach (głównie na lotniskach), zostało wyposażonych w czytniki RFID, które na bieżąco monitorują dostępność kluczy w każdej wypożyczalni. Rozwiązanie to prezentuje dokładne informacje na temat dostępności samochodów i przyspiesza proces wypożyczania. Odkąd system informuje w czasie rzeczywistym, w którym miejscu znajdują się kluczyki, pracownicy nie tracą czasu na ich szukanie.  W przypadku mniejszych wypożyczalni, gdzie system RFID nie został w pełni zintegrowany, wykorzystywane są czytniki stacjonarne połączone przez USB. Umożliwia to szybką zmianę statusu, na przykład „samochód zwrócony”.

Jednocześnie około 200 skrzynek na zwrot kluczy (przez LAN lub GSM) zostało wyposażonych technologię w RFID, aby określić dokładny czas zwrotu każdego klucza, jeśli zostaną one pozostawione przez klienta na samoobsługowych stanowiskach lub zwrócone w nocy.

To rozwiązanie zostało wdrożone w czasie 6 miesięcy (kalendarzowych) dzięki standaryzacji, modułowości oraz jakości rozwiązań Turck Vilant Systems.

sixt
RFID Counter, RFID printer and RFID tags at Sixt

W skład rozwiązania RFID weszło:

  • Blisko 200 lad i skrzynek na zwrot kluczy na bieżąco informujących o statusie wypożyczonych pojazdów i ich lokalizacji w 10 krajach na świecie
  • Zainstalowano 70 drukarek do etykiet RFID do w celu tworzenia i wydruku etykiet UHF RFID przy stanowiskach rejestracji i wynajmu aut
  • 150 000 pojazdów rocznie zostaje oznaczonych etykietami UHF RFID
  • Integracja danych z etykiet RFID z oprogramowaniem ERP Sixt
  • Menedżer urządzeń Vilant, który kontroluje i monitoruje wszystkie czytniki RFID Turck Vilant Systems na całym świecie

Sixt Company

Międzynarodowa wypożyczalnia samochodów

Firma Sixt, założona w Monachium w Niemczech, jest jedną z najstarszych i najbardziej prestiżowych firm świadczącą usługi najmu aut. Znana z jakości, dbałości o klienta i przystępnych cen jest liderem w stosowaniu innowacyjnych rozwiązań w swojej branży. Sixt jako pierwsza uruchomiła stronę www, jak również pierwsza umożliwiła klientom rezerwacje samochodu przy użyciu narzędzi mobilnych jak smartfony, iPhon’y i iPad’y. Sixt planuje dalszy rozwój w branży zarówno w Niemczech, Europie jak i poza nią.

www.sixt.pl

kontakt

Masz pytania? Doradzimy Ci!

+48 77 443 48 19 info@turckvilant.pl

Turck sp. z o.o.

+48 77 443 48 19
+48 660 415 777
INFO@TURCKVILANT.PL

ul. Wrocławska 115
PL 45-836 Opole