Wózek widłowy

Big Bag on track

Wdrożenie systemu RFID pozwoliło producentowi nawozów na prowadzenie, w 100% legalnej działalności zgodnej z wymaganymi dyrektywami. Zapewniło również pełną kontrolę i weryfikację procesu produkcji oraz transport na każdym etapie w dowolnym czasie, rozpoczynając w fabryce a kończąc u klienta.

Produkcja, w 100% zgodna z przepisami, pełna kontrola procesu na każdym z jej etapów, przejrzystość procesów logistycznych dla każdej sztuki

Korzyści

  • Postępowanie zgodnie z globalnymi dyrektywami w zakresie śledzenia i identyfikowalności produktów (np. GMP, EU2008/43/EG itp.)
  • 100% przejrzystość informacji
  • Skoordynowane procesy dostaw
  • Identyfikacja każdej jednej sztuki znajdującej się na wózku widłowym

Działanie zgodne z prawem i usprawnienia w łańcuchu dostaw

Transport chemikaliów, w opakowaniach typu Big Bag musi być dostosowany do wymagań międzynarodowych przepisów dotyczących identyfikacji produktu jak również odpowiednich przepisów prawa. Dyrektywy te (takie jak GMP, FEEM oraz EU 2008/43/EG) informują o stosownych wymaganiach dotyczących przejrzystości w łańcuchu dostaw nawozów, żywności, paszy, oraz produktów zakładów przemysłowych. W takiej sytuacji, firma Yara borykająca się z problemem ręcznego i częściowo niespójnego procesu dostaw, potrzebowała systemu mniej podatnego na błędy ludzkie.

Producent nawozów nawiązał współpracę z Turck Vilant Systems, w celu wdrożenia bardziej zaawansowanego technologicznie procesu i wprowadzenia RFID zamiast obecnie stosowanych kodów kreskowych, których identyfikacja w pewnych sytuacjach była utrudniona. Wykorzystanie RFID pozwoliło firmie na śledzenie pochodzenia, jak również zawartości każdego jednego Big Bag’a.

RFID wzmacnia system

Świadomość występowania błędów popełnianych, w trakcie operacji ręcznych związanych z obsługą, przeładunkiem Big Bagów, skłoniła Zarząd firmy do poszukiwania technologii, która ograniczy lub całkowicie wyeliminuje czynniki ludzki. Wybór padł na RFID ze względu na łatwy sposób montażu nośników w workach Big Bag, co umożliwiło automatyczną identyfikację każdej sztuki i pozwoliło wyeliminować  stosowanie etykiet z kodem kreskowego.

Na końcu każdej linii produkcyjnej zainstalowano anteny RFID kodujące nośniki RFID zamocowane na workach Big Bag. Ich zadaniem jest powiązanie informacji o zawartości oraz innych danych potrzebnych do wytworzenia produktu z konkretnym nośnikiem RFID. Maszyny ładujące, wózki widłowe oraz traktory również zostały wyposażone zostały w czytniki RFID.

Co mamy na wózku widłowym?

duża torba

Wózki widłowe i ładowarki zostały wyposażone, w sprzęt i oprogramowanie RFID specjalnie przystosowane do profilu pracy jaką wykonują. Inteligentne algorytmy informują, które Big Bag’i są aktualne transportowane na wózkach widłowych jadących do magazynu produktów. Dzięki nim otrzymujemy również informację, które sztuki mają być załadowane na samochód jadący do klienta, co zapewnia prawidłową identyfikację produktów i weryfikację na etapie dostawy eliminując błędy związane z wyborem niewłaściwej destynacji.

Pełna kontrola dostaw

Wdrożenie systemu RFID pozwoliło na prowadzenie działań,  w 100% zgodnych z wymaganiami opisanymi w dyrektywach. Zapewniło kompleksową kontrolę i weryfikację procesu produkcji  oraz  transportu na każdym jego etapie. Osoby odpowiedzialne mogą, w prosty sposób odszukać i śledzić produkty, a w razie konieczności wycofać konkretną sztukę.

Duże worki
Lider w światowej produkcji nawozów, z siedzibą zlokalizowaną w Europie

Wytwarza nawozy chemiczne na bazie azotanów. Obroty firmy sięgają 10 miliardów Euro, przy poziomie zatrudnienia 1600 pracowników, na 6 kontynentach w ponad 50 krajach.

kontakt

Masz pytania? Doradzimy Ci!

+48 77 443 48 19 info@turckvilant.pl

Turck sp. z o.o.

+48 77 443 48 19
+48 660 415 777
INFO@TURCKVILANT.PL

ul. Wrocławska 115
PL 45-836 Opole