Automatyzacja

Automatyzacja na wyższym poziome

Automatyczna identyfikacja bel papieru za pomocą RFID przenosi intralogistykę w branży przetwórstwa papierniczego na nowy poziom.

Intralogistyczny proces bez udziału ludzi wymaga wiarygodnej i zautomatyzowanej identyfikacji bel papieru na każdym etapie przetwórstwa

Korzyści

  • W pełni zautomatyzowane wózki AGV
  • Ekonomiczna identyfikacja bel papieru
  • 100% dokładna identyfikacja

Wymagania klienta

W Mainz, firma WEPA zdecydowała się na zautomatyzowanie procesu intralogistycznego nawiniętych bel papieru przy pomocy samojezdnych wózków transportowych AGV (Automated Guided Vehicle) Elettric80 Spa, które zarządzają magazynem podłogowym. Na początek walce nawijane są przez maszyny do produkcji papieru, następnie są transportowane i składowane w magazynie przez system AGV. Proces przerabiana bel papieru na finalne produkty jest również obsługiwany przez wózki AGV. Obecnie w proces intralogistyki nie są już zaangażowani pracownicy, dzięki czemu automatyczna identyfikacja nawiniętych walców stała się całkowicie wiarygodna. Walce są dokładnie identyfikowane z każdego kierunku przez system AGV oraz przez maszyny do przetwarzania papieru i cały system produkcyjny – jest to niezbędne dla osiągnięcia celu w pełni automatycznej logistyki.

automatyzacja wózkó widłowych
An AGV transporting tissue paper mother reels that have RFID cores

Rozwiązanie Turck Vilant Systems

Proces rozpoznawania jest oparty na etykietach RFID firmy Vilant oraz oprogramowaniu współpracującym z Sonoco Alcore’s Intellicore UHF RFID przygotowującym papierowe rdzenie. Kiedy papier jest nawijany na rdzeń, numer identyfikacyjny walca oraz pozostałe parametry zostają przesłane do etykiety RFID. System AGV może następnie automatycznie go zidentyfikować za pomocą czytników RFID, co pozwala na kontrolowanie procesu na każdym etapie.

W przemyśle produkującym produkty higieniczne z papieru, rdzenie z walców nawojowych zostają ponownie wykorzystane po zużyciu całego papieru przez maszyny do przetwarzania. Etykiety RFID zintegrowane z rdzeniami to sprawnie działający system pozwalający ograniczyć koszty. Kontrola rdzeni zapewnia dopuszczenie do ponownego użycia tylko dobrych sztuk.

Punkty odczytu RFID są kontrolowane za pomocą oprogramowania Vilant Engine, a cały proces jest zarządzany przez Vilant Visibility Manager Server (VVM). VVM służy także do integracji informacji o procesie RFID na potrzeby systemów końcowego przetwarzania danych takich jak AGV WMS i ERP.

Możliwości:

  • Wykorzystanie rdzeni wielokrotnego użytku zintegrowanych z systemem Sonoco Alcore’s Intellicore RFID jest bardzo opłacalnym sposobem identyfikacji bel papieru
  • Automatyczne śledzenie zainstalowane w maszynach do przetwarzania papieru, pozwala, aby system automatycznie identyfikował walce i łączył ich numery z partiami produkcyjnymi
  • Specjalne oprogramowanie Vilant RFID zapewnia podgląd procesu w czasie rzeczywistym, a także integrację wszystkich danych w procesie intralogistycznym.

Fabryka

WEPA jest rodzinną niemiecką firmą produkującą wyroby higieniczne z papieru. Została założona w 1948 roku. Z obrotem około 1 miliarda euro i 22 maszynami do przetwórstwa papieru jest jednym z trzech wiodących producentów artykułów higienicznych w Europie. Dzięki konsekwentnej ekspansji i inwestycjom sięgającym milionów euro, wszystkie lokalizacje WEPA są nowoczesnymi zakładami i produkują papierowe wyroby higieniczne dla wymagających klientów.

kontakt

Masz pytania? Doradzimy Ci!

+48 77 443 48 19 info@turckvilant.pl

Turck sp. z o.o.

+48 77 443 48 19
+48 660 415 777
INFO@TURCKVILANT.PL

ul. Wrocławska 115
PL 45-836 Opole