turck vilant

Produkcja

RFID w produkcji

Jeszcze kilkanaście lat temu identyfikacja radiowa była zupełną nowością, na którą decydowało się nieliczne grono aktywnych przedsiębiorców. Obecnie trend uległ całkowitej metamorfozie. RFID w produkcji staje się pewnym wyznacznikiem jakości. Od kilkunastu lat wdrażamy rozwiązania, które mają na celu skuteczną optymalizację procesu produkcji w wielu branżach. W świecie złożonych i nowoczesnych technologii kierujemy się bardzo prostą zasadą: im więcej danych, tym mniej strat finansowych.

Wykorzystanie technologii RFID w produkcji i logistyce pozwoli zredukować liczbę czynności wykonywanych ręcznie, usprawniając proces produkcji i zmniejszając ryzyko pojawienia się błędów i pomyłek. Od wielu lat promujemy RFID, czyli technologię, dzięki której wszystkie dane na temat obiektów i procesów są znacznie dokładniejsze i na bieżąco aktualizowane. Przeprowadzimy Twoją firmę przez wszystkie etapy wdrażania technologii. Zajmiemy się organizacją szkoleń i warsztatów, opracujemy szczegółowy plan inwestycji, wprowadzimy kompleksowy system zwiększenia wydajności. Wszystko zgodnie z Twoimi oczekiwaniami co do zysków i konkretnych korzyści płynących z optymalizacji produkcji w zakładach i przedsiębiorstwach.

Na czym polega optymalizacja procesu produkcji?

Wykorzystanie technologii RFID w produkcji i logistyce pozwala na większą optymalizację procesu produkcji przemysłowej. Dzięki naszym umiejętnościom i wiedzy możesz skutecznie zwiększyć produktywność zakładu, jednocześnie zmniejszając koszty w Twoim przedsiębiorstwie. Automatyzacja odczytu danych z towarów i produktów usprawni produkcję, zwiększając znaczenie i pozycję Twojego zakładu w branży przemysłowej. RFID w produkcji możemy zastosować między innymi w sektorze odzieżowym i tekstylnym, meblowym czy medycznym.

RFID w produkcji umożliwia sprawną kompletację i weryfikację realizowanych zamówień. Istnieje możliwość automatycznej identyfikacji obiektów i towarów na wszystkich etapach produkcji, co przekłada się na wzrost produktywności operacji wykonywanych w przedsiębiorstwie. Wszystkie czynności realizowane w zakładzie są monitorowane, dzięki czemu zyskasz większą kontrolę nad poszczególnymi procesami, optymalizując nakłady pracy i ponoszone koszty.

Optymalizacja produkcji w przedsiębiorstwie składa się z kilku elementów:

  • śledzenie na bieżąco postępów w wykonywanych pracach,
  • śledzenie wydajności przepływu materiału i towarów,
  • wdrożenie automatyzacji pracy przenośników,
  • skuteczna kontrola magazynu i działu logistycznego.

Wykorzystanie technologii RFID w produkcji i logistyce pozwoli na skuteczne wyeliminowanie jakichkolwiek błędów związanych z użyciem niewłaściwych składników do produkcji, a także na dokładne śledzenie poszczególnych etapów produkcji w czasie rzeczywistym. Dzięki temu proces produkcyjny jest sterowany zgodnie z zasadami najwyższej wydajności, bezpieczeństwa i oszczędności.

Warto pamiętać, że RFID w produkcji przynosi korzyści również dla pracowników. Dzięki automatyzacji wielu procesów zatrudniony personel będzie mógł pracować zdecydowanie wydajniej, podejmując ten sam wysiłek – wykonywane czynności będą po prostu znacznie lepiej spożytkowane. To jeden z najskuteczniejszych sposobów na wzrost optymalizacji wielu procesów w przedsiębiorstwie oraz zmniejszenie ryzyka wystąpienia błędów związanych z obsługą klienta.

kontakt

Masz pytania? Doradzimy Ci!

+48 77 443 48 19 info@turckvilant.pl

Turck sp. z o.o.

+48 77 443 48 19
+48 660 415 777
INFO@TURCKVILANT.PL

ul. Wrocławska 115
PL 45-836 Opole