turck vilant

Magazyn

RFID w magazynie

RFID w magazynie skutecznie usprawnia pracę i funkcjonowanie przedsiębiorstw decydujących się na użycie nowoczesnych technologii. Nasze oprogramowanie optymalizuje wszystkie czynności z zakresu gospodarki magazynowej, tworząc doskonałe warunki do przygotowywania towarów zgodnie z indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami nabywców. Zaopatrywanie produkcji, kompletacja materiałów, przygotowywanie materiałów do wysyłki – technologia RFID w magazynie usprawnia wszystkie te procesy.

Na czym polega optymalizacja magazynu?

Optymalizacja magazynu – dzięki systemom identyfikacji radiowej – może polegać na zaprojektowaniu specjalnego oprogramowania, odbierającego informacje pobrane z chipów RFID. W przypadku dużych powierzchni magazynowych najlepiej sprawdzą się bramki, które skutecznie i błyskawicznie odczytujące dane z towarów, materiałów i sprzętów umieszczonych między innymi na paletach. Ogromną zaletą takiej optymalizacji pracy magazynu jest możliwość porzucenia tradycyjnej dokumentacji papierowej, gdyż wszystkie dane są przechowywane na specjalnym oprogramowaniu, dostosowanym do indywidualnych potrzeb w danym przedsiębiorstwie.

Technologia RFID w magazynie umożliwia szybkie generowanie raportu stanu magazynowego, co zwiększa wydajność pracy całego personelu. Dzięki identyfikacji radiowej wszystkie materiały oraz towary są zabezpieczone przed ewentualną kradzieżą – łatwiej je również namierzyć, co ułatwia poruszanie się po przestrzeni magazynowej. To wszystko przekłada się na większą oszczędność czasu, co ma niebagatelne znaczenie dla wydajności pracy każdego zakładu.

Jakie są zalety technologii RFID w magazynie?

RFID w magazynie znacznie przyspiesza proces przeładunku oraz składowania materiałów. Dzięki informacjom zawartym w chipach można błyskawicznie odczytać miejsce przeznaczenia konkretnych obiektów. Co więcej, identyfikacja radiowa w bardzo dużym stopniu skraca czas trwania inwentaryzacji, co ma ogromny wpływ na optymalizację pracy magazynu w tym okresie. Technologia RFID w magazynie umożliwia pracownikom dokładne prześledzenie drogi, jaką przebył dany ładunek, dzięki czemu istnieje możliwość szybkiej interwencji w przypadku niezgodności lub innych nieprzewidzianych sytuacji.

Optymalizacja magazynu pozwoli zmniejszyć ryzyko pojawienia się błędów czynnika ludzkiego. Automatyzacja i cyfryzacja pracy może znacznie odciążyć magazyniera, który nie będzie musiał wykonywać dodatkowych czynności. RFID w magazynie przyspiesza i zwiększa bezpieczeństwo realizacji wszelkich operacji w zakładzie, przechowując w pamięci całą historię poszczególnych etapów: przyjęcia towaru na magazyn, wydania towaru z magazynu, rozchodu wewnętrznego i pozostałych ruchów wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Jak wdrożyć RFID w magazynie?

Nasza firma odpowiada za cały proces wdrożenia RFID w magazynie. Na każdym etapie realizacji projektu służymy pomocą w obsłudze systemu, organizujemy również szkolenia i warsztaty, zwiększając tym samym kompetencje całego zatrudnianego personelu. Zajmujemy się budową systemu magazynowego RFID, którego najważniejszymi elementami są: bramka z czytnikiem i antenami RFID, etykiety, oprogramowanie magazynowe. Dzięki odpowiedniej optymalizacji pracy magazynu każde przedsiębiorstwo może skutecznie zapanować nad procesami ewidencyjnymi. Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą, serdecznie zachęcamy do kontaktu!

kontakt

Masz pytania? Doradzimy Ci!

+48 77 443 48 19 info@turckvilant.pl

Turck sp. z o.o.

+48 77 443 48 19
+48 660 415 777
INFO@TURCKVILANT.PL

ul. Wrocławska 115
PL 45-836 Opole