turck vilant

Logistyka

Logistyka

RFID w logistyce

Logistyka to dziedzina, która rozwija się w bardzo szybkim tempie i od wielu lat jest podstawą funkcjonowania wielu przedsiębiorstw. W związku z tym coraz więcej firm szuka skutecznych rozwiązań usprawniających i optymalizujących procesy logistyczne. RFID w logistyce to nowoczesny system radiowej identyfikacji danych, który zwiększa wydajność procesów takich jak: planowanie, sterowanie i kontrolowanie przepływu towarów od dostawców do przedsiębiorstwa. Technologia RFID w automatyzacji łańcucha dostaw obejmuje również przepływ informacji wewnątrz przedsiębiorstwa, a także od przedsiębiorstwa bezpośrednio do klientów i kontrahentów.

System RFID w logistyce wprost odnosi się do samego serca logistyki, czyli zasady 7R (right product, right quantity, right condition, right place, right time, right customer, right price). Oznacza to, że zastosowanie technologii RFID w automatyzacji łańcucha dostaw pomoże w optymalizacji postępowania w procesie przepływu materiałów, zapewniając bezpieczną i skuteczną realizację najważniejszych zadań logistyki w danym przedsiębiorstwie.

Jakie jest zastosowanie technologii RFID w logistyce?

RFID w logistyce ułatwia kierowanie procesami magazynowania oraz przepływu towarów i materiałów, a także usprawnia budowę łańcuchów logistycznych, co ma ogromne znaczenie dla rozwoju przedsiębiorstwa. Zastosowanie RFID w logistyce bezpośrednio wpływa na obniżenie kosztów wszystkich procesów logistycznych za sprawą zdecydowanego zwiększenia jakości i efektywności przepływu produktów.

Technologia RFID w logistyce przynosi następujące korzyści:

  • możliwość otrzymania szczegółowej informacji o produkcie – pracownik może wskazać aktualne miejsce towaru w łańcuchu dostaw, dzięki czemu klienci przedsiębiorstwa mogą liczyć na terminowe i bezpieczne przesyłki,
  • większa oszczędność czasu – czytnik RFID może skanować bardzo duże ilości tagów, co sprawia, że wystarczy kilka sekund, by odczytać dane z kontenerów,
  • transparentność aktualnego stanu wszystkich zapasów – zainstalowane oprogramowanie pozwala szybko zdobyć informacje na temat bieżącego stanu magazynowego danego przedsiębiorstwa,
  • minimalizacja pomyłek ludzkich i zapobieganie kradzieżom,
  • uniwersalność – system RFID w logistyce może być zastosowany praktycznie w każdej branży,
  • wygodne śledzenie historii przepływu materiałów – pracownicy otrzymują bezpośredni wgląd w realizację każdego etapu procesów logistycznych w łańcuchu dostaw.

RFID w logistyce może zostać wdrożony razem z systemem RFID w magazynach, co bardzo pozytywnie wpłynie na jakość procesów wewnątrz przedsiębiorstwa.

Dlaczego warto zdecydować się na system RFID w logistyce?

Wdrożenie systemu RFID w logistyce przynosi wiele wymiernych korzyści dla przedsiębiorcy. Nowoczesna technologia odgrywa ogromną rolę w optymalizacji wszystkich procesów logistycznych: detalicznych, magazynowania, dostawy i dystrybucji. Poprawa komunikacji i zwiększenie skuteczności śledzenia towaru odpowiadają za lepsze zarządzanie bieżącymi zapasami, pozwalając na ich terminowe uzupełnianie przy zmniejszonej liczbie błędów wynikających z czynnika ludzkiego. Zastosowanie technologii RFID w logistyce przyspiesza proces selekcji i dystrybucji, niwelując ryzyko pomyłki, co bezpośrednio wpływa na zadowolenie i satysfakcję klienta firmy.

kontakt

Masz pytania? Doradzimy Ci!

+48 77 443 48 19 info@turckvilant.pl

Turck sp. z o.o.

+48 77 443 48 19
+48 660 415 777
INFO@TURCKVILANT.PL

ul. Wrocławska 115
PL 45-836 Opole