turck vilant

Inwentaryzacje środków trwałych

Inwentaryzacja środków trwałych

Znaczniki zbliżeniowe RFID pozwalają na skuteczniejsze przeprowadzenie inwentaryzacji środków trwałych w przedsiębiorstwie. O powodzeniu tej czynności decyduje zarówno czas, jak i najwyższa precyzja, dlatego warto zdecydować się na zastosowanie nowoczesnej technologii radiowej. To idealny sposób na optymalizację tego procesu w wielu aspektach.

Wykorzystanie technologii RFID w inwentaryzacji środków trwałych pozwala skrócić czas potrzebny na skuteczne sfinalizowanie tego procesu – nawet do 90%! To znacznie wydajniejsza forma inwentaryzowania składników majątku niż tradycyjne kody kreskowe, które nie pozwalają na nowoczesną optymalizację procesów w przedsiębiorstwie.

W jaki sposób przeprowadzić inwentaryzację środków trwałych?

Inwentaryzacja środków trwałych przy pomocy systemu RFID jest bardzo opłacalna dla właściciela przedsiębiorstwa. W większości przypadków wystarczy pojedyncze oznakowanie wyposażenia, aby zabezpieczyć środki na cały okres eksploatacji. Znaczniki zbliżeniowe są znacznie trwalsze niż zwykłe kody kreskowe. Co więcej, mogą być umieszczone wewnątrz materiałów, co jeszcze bardziej zwiększa wydajność i przyspiesza tempo procesu inwentaryzacji środków trwałych w magazynach i halach.

Oznaczenia RFID są bardzo wytrzymałe i praktycznie odporne na środki chemiczne i pozostałe zabrudzenia, dlatego mogą być zastosowane w przemyśle. Zwykłe kody kreskowe nie wytrzymują uszkodzeń mechanicznych, szybko się zużywając, co wyklucza wydajność procesu inwentaryzowania majątku. Nowoczesne metody identyfikacji radiowej doskonale sprawdzają się w ciężkich warunkach, np. w branżach przemysłowych i budownictwie.

Warto pamiętać, że odczyt tagu RFID nie wymaga celowania w konkretny punkt. Wystarczy jedynie zbliżyć czytnik w okolice znacznika, aby załadować wszystkie niezbędne informacje. Przekłada się to na większą oszczędność czasu. Dzięki RFID jest możliwa bardzo szybka inwentaryzacja środków trwałych. To najlepsza alternatywa dla ręcznego skanowania sztuka po sztuce oraz poszukiwania etykiet umieszczonych na materiałach i towarach.

Jak wygląda inwentaryzacja RFID?

Inwentaryzacja środków trwałych za pomocą RFID to proces bardzo szybki, precyzyjny i w pełni bezpieczny. Informacje o wszelkich materiałach, produktach, towarach i pozostałych obiektach są w pełni automatycznie skanowane przez niezawodny czytnik lub kolektor danych.

Czynności spisowe ograniczają się jedynie do kilku etapów:

  • oznaczenia przedmiotów znacznikami zbliżeniowymi,
  • założenia kartoteki inwentarzowej,
  • przeprowadzenia inwentaryzacji za pomocą specjalnego czytnika,
  • wygenerowania aktualnych raportów i zestawień.

Otrzymane wyniki są w postaci cyfrowej, dlatego można je przetwarzać, zapisywać, przechowywać i przekazywać do innych podmiotów. To wszystko sprawia, że system RFID jest jedynym sposobem na skuteczną optymalizację inwentaryzacji środków trwałych w przedsiębiorstwie.

Inwentaryzacja RFID wymaga odpowiedniego oprogramowania i mobilnego czytnika, czyli elementów dostarczanych przez naszą firmę. Warto zaufać naszemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy. Dzięki nowoczesnej technologii można stworzyć aktualne i bardzo szczegółowe zestawienia inwentaryzacyjne, oszczędzając czas i energię całego zespołu pracowników.

kontakt

Masz pytania? Doradzimy Ci!

+48 77 443 48 19 info@turckvilant.pl

Turck sp. z o.o.

+48 77 443 48 19
+48 660 415 777
INFO@TURCKVILANT.PL

ul. Wrocławska 115
PL 45-836 Opole