turck vilant

W jakich gałęziach przemysłu najlepiej sprawdzi się system RFID?

Produkowane przez Turckvilant systemy RFID mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba śledzenia przepływu towarów. Dlatego w tym artykule postanowiliśmy zaprezentować listę 4 branż, w których najlepiej sprawdzają się systemy RFID.

Czym jest system RFID?

Systemy RFID (ang. Radio Frequency Identification)  są systemami identyfikacji z użyciem fal radiowych. Składają się z trzech elementów: umieszczanych na towarze tagów RFID, anten i czytników radiowych oraz systemu informatycznego. Anteny odczytują położenie tagów umieszczonych na towarze i pozwalają na dokładne określenie położenia w czasie rzeczywistym.

Gdzie stosuje się systemy RFID?

Systemy RFID są coraz powszechniej stosowane w:

  • Logistyce — tagi RFID umieszczone na ładunkach pozwalają na automatyczne śledzenie ich przepływu, bez konieczności ręcznego skanowania kodów kreskowych. Umożliwia to na przykład ulepszone sortowanie w centrach logistycznych i sprawdzanie prawidłowego załadowania transportu za pomocą czytników w bramach
  • Magazynach — poza opisanymi zaletami z systemów logistycznych, systemy RFID eliminują konieczność przeprowadzania inwentaryzacji i ręcznego zliczania towarów, ponieważ stan magazynowy jest śledzony na bieżąco. Zwiększają też bezpieczeństwo, uruchamiając alarm za każdym razem gdy nastąpi nieautoryzowana próba przemieszczenia towaru.
  • Sklepach bezobsługowych — system RFID zintegrowany z monitoringiem i kasami bezobsługowymi stanowi podstawę działania każdego sklepu samoobsługowego. Rozmieszczone w sklepie anteny pozwalają na automatyczne podliczanie rachunku oraz uniemożliwiają łatwą kradzież towaru.
  • Zakładach produkcyjnych — poza ww. funkcjonalnościami usprawniającymi pracę przyzakładowego magazynu, RFID umożliwia śledzenie przepływu komponentów w ramach produkcji, pozwalając na identyfikowanie zatorów i usprawnianie produkcji.

Zobacz również

kontakt

Masz pytania? Doradzimy Ci!

+48 77 443 48 19 info@turckvilant.pl

Turck sp. z o.o.

+48 77 443 48 19
+48 660 415 777
INFO@TURCKVILANT.PL

ul. Wrocławska 115
PL 45-836 Opole