turck vilant

W jaki sposób usprawnić łańcuch dostaw?

Zorganizowany, elastyczny i sprawnie działający łańcuch dostaw to obecnie bardzo skuteczny sposób na uzyskanie przewagi konkurencyjnej. Poniżej prezentujemy trzy systemy, które wprowadzone do firmy umożliwią znaczne usprawnienie pracy logistyków.

System ERP

Oprogramowanie ERP jest podstawą bieżącego zarządzania logistyka w każdej nowoczesnej firmie. Śledzi ono bieżącą produkcję, dostawy, wydania towaru i stany magazynowe. Pomaga w integracji procesów biznesowych wewnątrz firmy, oferuje bieżące dane dot. klientów, sprzedaży, produkcji dostaw i stanów magazynowych, umożliwia lepsze zarządzanie magazynem oraz obniżenie kosztów składowania towarów. Wiele systemów ERP pozwala tez na budżetowanie i prognozowanie zmian.

Wprowadzenie systemu RFID

Technologia RFID polega na umieszczaniu na towarach tagów i automatyczne, zdalne odczytywanie ich położenia za pomocą odbiorników rozmieszczonych w magazynie, fabryce czy sklepie. System RFID pozwala na usprawnienie łańcucha dostaw poprzez:

  • brak konieczności inwentaryzowania stanów magazynowych,
  • śledzenie na żywo przepływu towarów z, do, oraz wewnątrz firmy,
  • pozwala na maksymalne wykorzystanie systemu ERP,
  • w przeciwieństwie do systemów opartych na kodach kreskowych, działa w pełni zdalnie i bezprzewodowo.

Systemy Business Inteligence

Oprogramowanie Business Intelligence ma na celu analizę danych pozyskiwanych z ww. systemów, a także z systemów księgowych, zarządzania sprzedażą itp. Dzięki nim możemy monitorować kluczowe wskaźniki, mieć bieżącą kontrolę nad budżetem, analizować przebieg dostaw czy przychodów. Pozwalają też na prognozowanie zdarzeń i wyznaczanie trendów w przebiegu pracy firmy. Ogromną zaletą tego typu oprogramowania (np. w porównaniu do Excela i systemów ERP) jest przyjmowanie, na bieżąco ogromnej ilości danych i ich czytelna wizualizacja.

Zobacz również

kontakt

Masz pytania? Doradzimy Ci!

+48 77 443 48 19 info@turckvilant.pl

Turck sp. z o.o.

+48 77 443 48 19
+48 660 415 777
INFO@TURCKVILANT.PL

ul. Wrocławska 115
PL 45-836 Opole