turck vilant

Jakie płyną korzyści dla firmy ze stosowania RFID?

RFID to system identyfikacji za pomocą fal radiowych. Pozwala on uzyskać informacje o przemieszczaniu się towarów i zwiększa efektywność procesów logistycznych. System RFID przyczynia się też do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa transportowanych paczek. Jakie są zalety stosowania systemu RFID dla firm? Na czym polega działanie RFID? Zapraszamy do sprawdzenia odpowiedzi na te pytania w poniższym artykule.

W jaki sposób działa system RFID?

System RFID oznacza sposób identyfikacji za pomocą fal radiowych.System polega na umieszczaniu w towarach chipów będących odbiornikami i nadajnikami fal radiowych. Składa się on z kilku kluczowych elementów, do których można zaliczyć: czytnik RFID, anteny, tagi, okablowanie oraz oprogramowanie. Dzięki obecności anten, czytnika i specjalnego oprogramowania RFID możliwy jest przesył i odczyt informacji nawet na odległość.System RFID pozwala wielu firmom na poprawę efektywności i automatyzację procesów  związanych z zarządzaniem osobami, inwentaryzacją oraz śledzeniem produktów.

Dlaczego warto korzystać z systemu RFID?

Systemy RFID są powszechnie wykorzystywane w wielu branżach. Często stosuje się je w logistyce, zakładach produkcyjnych i w handlu. System RFID pozwala też na zwiększenie efektywności i bezpieczeństwa procesów logistycznych. Ponadto umożliwia automatyczne śledzenie i zarządzanie produktami. RFID pozwala też na optymalizację pracy w magazynie poprzez skrócenie czasu potrzebnego na inwentaryzację produktów. Co więcej, system RFID służy do usprawniania i optymalizacji procesów biznesowych. Dodatkowo ogranicza on błędy w trakcie pakowania przesyłek. Dużą zaletą systemu RFID jest możliwość poprawy jakości obsługi klienta poprzez dostarczanie bieżących informacji o dostępności produktów.

Zobacz również

kontakt

Masz pytania? Doradzimy Ci!

+48 77 443 48 19 info@turckvilant.pl

Turck sp. z o.o.

+48 77 443 48 19
+48 660 415 777
INFO@TURCKVILANT.PL

ul. Wrocławska 115
PL 45-836 Opole