turck vilant

Gdzie najczęściej stosuje się kontrolę dostępu?

Tradycyjną formą kontroli dostępu jest korzystanie z kluczy. Noszenie ich przy sobie bywa jednak niepraktyczne. Problem pojawia się też w przypadku ich zgubienia. Alternatywnym rozwiązaniem, które eliminuje te niedogodności oraz zwiększa bezpieczeństwo, jest inwestycja w system kontroli dostępu RFID. Sterowanie dostępem z wykorzystaniem tej technologii polega na tym, że administrator nadaje lub odbiera uprawnienia konkretnym osobom. Oni, dysponując specjalnymi identyfikatorami, mogą bez problemów poruszać się między określonymi strefami. O tym, gdzie najczęściej wykorzystuje się taką formę kontroli dostępu, piszemy poniżej.

System kontroli dostępu – gdzie znajduje zastosowanie?

Obecnie system kontroli dostępu najczęściej wykorzystują przedsiębiorcy. Biura, zakłady czy hale produkcyjne dzieli się na strefy, do których wejść mogą wyłącznie osoby posiadające odpowiednie uprawnienia. W ten sposób chroni się mienie oraz materiały, które nie powinny docierać do szerokiego grona odbiorców. Ponadto dzięki zastosowaniu technologii RFID przedsiębiorcy mogą na bieżąco monitorować obecność pracowników w danym obiekcie, co ułatwia im ewidencjonowanie czasu pracy zatrudnionych. Poza tym system kontroli dostępu stosuje się także w urzędach i instytucjach publicznych. Dzięki niemu najczęściej oddziela się strefy służbowe od publicznych, w których mogą przebywać interesanci.

W tym samym celu system kontroli dostępu RFID wykorzystują szpitale i inne placówki medyczne. Oprócz nich sterowanie dostępem ma również kluczowe znaczenie w jednostkach badawczych, laboratoriach, centrach gromadzenia danych oraz archiwach, które często dysponują utajnionymi informacjami. Systemy kontroli dostępu znajdują też zastosowanie na strzeżonych parkingach. Niekiedy wykorzystuje się je także w obiektach sportowych oraz na wyciągach narciarskich. Coraz powszechniejszy staje się też ich montaż w domach prywatnych. Otwieranie drzwi za pomocą kart zbliżeniowych czy stosowane czytników biometrycznych zwiększa bezpieczeństwo domowników oraz minimalizuje ryzyko włamań.

Zobacz również

kontakt

Masz pytania? Doradzimy Ci!

+48 77 443 48 19 info@turckvilant.pl

Turck sp. z o.o.

+48 77 443 48 19
+48 660 415 777
INFO@TURCKVILANT.PL

ul. Wrocławska 115
PL 45-836 Opole