turck vilant

Dlaczego należy stosować systemy RFID w transporcie?

System RFID jest często stosowany w transporcie i umożliwia dokładne śledzenie przesyłek. Dzięki temu możliwe jest bardziej efektywne zarządzanie flotą pojazdów, ale też zwiększenie bezpieczeństwa przewożonych ładunków. Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, w którym wyjaśniamy, jakie są korzyści ze stosowania systemu RFID w transporcie i na czym to dokładnie polega. Życzymy udanej lektury!

Na czym polega działania systemu RFID?

RFID to skrót od angielskiej nazwy Radio Frequency Identification, która dokładnie oznacza identyfikację za pomocą fal radiowych. System RFID składa się z trzech kluczowych elementów, do których należą umieszczane na ładunku tagi RFID, anteny i czytniki informacyjne oraz system informatyczny. Za pomocą anten i czytników oraz specjalnego oprogramowania tagi RFID pozwalają na bieżąco śledzić trasę przewożonego ładunku. Dzięki temu klient jest stale informowany o losach przesyłki i nie musi się wielokrotne pytać o towar. Warto też wspomnieć o tym, że odczyt danych za pomocą fal radiowych jest możliwy na duże odległości.

Jakie są główne zalety ze stosowania systemu RFID w transporcie?

System RFID jest często stosowany w magazynach, zakładach produkcyjnych oraz w transporcie. Największą zaletą tego rozwiązania jest możliwość śledzenia towaru w czasie rzeczywistym. Dodatkowo system RFID służy też do usprawnienia i optymalizacji procesów biznesowych. Co więcej, system RFID to także oszczędność czasu w odczycie, gdyż nie wymaga on skanowania kodów kreskowych. Ponadto ogranicza on błędy i omyłki podczas pakowania lub sortowania przesyłek. Zaletą systemu RFID jest też zapobieganie kradzieży paczek i zabezpieczenie ich przed wyniesieniem towarów z magazynu.

Zobacz również

kontakt

Masz pytania? Doradzimy Ci!

+48 77 443 48 19 info@turckvilant.pl

Turck sp. z o.o.

+48 77 443 48 19
+48 660 415 777
INFO@TURCKVILANT.PL

ul. Wrocławska 115
PL 45-836 Opole